Brimati  OÜ  Sinu kliimapartner

Mis on soojuspump ?

Soojuspump on kütteseade, mis pumpab soojusenergiat ühest kohast teise.  Soojuspump ammutab päikese poolt salvestunud soojust kas õhust, veest, või pinnasest ning saadud soojusenergiaga kütab hoone õhku, kütte- süsteemi või toodab sooja tarbevett.

Soojuspump töötab sama põhimõttega nagu tavaline külmkapp - ainult jahutamise asemel toodetakse soojust. Soojuse transportijaks (pumpajaks) on madala keemistemperatuuriga külmaaine ehk külmaagens.


 1. Looduses salvestunud päikeseenergia juhitakse soojusallikast         
    soojuspumpa. Keskkonnasoojus soojendab soojus-pumba aurustis 
    külmaainet, mis aurustub.

   
 2. Kompressor surub külmaainet, mistõttu selle temperatuur tõuseb kiiresti.           Saadud soojusenergia juhitakse ventiili abil kütte- ja sooja tarbevee       
     süsteemi. Külmaaine rõhk alandatakse paisuventiili abil ja see muutub     
     taas  vedelikuks, mis voolab tagasi aurustisse.

 Õhk-õhk soojuspump 

Õhk-õhk soojuspump on seade säästlikuks kütmiseks ja jahutamiseks, kusjuures ei jahutamise ega kütmise protsessis ei toimu energia tootmist vaid toimub energia edasi pumpamine. Ideaalne lahendus, et hoida kokku küttekulusid.

Võrreldes teiste soojuspumbasüsteemidega on õhksoojuspumpa investeerimine suhteliselt odav ning aitab oluliselt küttekulutustelt kokku hoida.

Õhk-õhk soojuspump koosneb ühest välismoodulist ja ühest või mitmest siseosast.  Soojuspumba välismoodul võtab soojusenergiat välisõhust ning transpordib selle hoones asuvasse sisemoodulisse, kus juhitakse ventilaatori abil soojus ruumiõhku. Õhk-õhk soojuspumbaga ei ole võimalik kütta radiaatorite vett ega toota sooja tarbevett. 
Välistemperatuuri langedes langeb ka soojuspumba võimsus. Õhksoojus -pumbaga võib aastas säästa küttekulult 30-50% (va. soe tarbevesi). Õhk-õhk tüüpi soojuspump sobib suurepäraselt kasutamiseks koos mõne teise küttesüsteemiga (elektriküte, gaasiküte jne).